Rostoucí dětské učící věže

2 položek celkem

K čemu slouží učící věžě

Učící věže umožňují zapojit dítě do dění např. v kuchyni. Dítě si na věž vyleze, aby mělo přehled, co se děje třeba na kuchyňské lince. Stupínek je nastavitelný ve třech výškách, takže věž skutečně roste s dítětem. Paže dítěte jsou vždy nad horní úrovní učící věže, takže se dítě snadno zapojí do vaření nebo do jiné rodičovské aktivity.

Příběh našich učících věží s popisem

Naše Karolínka od malička ráda vaří. Právě ji přijali na hotelovou školu a možná na tom má tak trochu zásluhu i učící věž.

Když byla úplně prťavá a nedosáhla na kuchyňskou linku, koupili jsme jí v Ikea dřevěné schůdky. Ty se nám ale samotné nezdály pro zhruba půl druhého roku staré dítě, které se nedávno postavilo, úplně bezpečné. Nakoupili jsme tedy pro začátek dřevěné hranolky a doma jsme z nich sešroubovali konstrukci. Přidali jsme dvě vytahovatelné tyče jako další zábranu.

Jak nám dítě rostlo, na věži začalo být pomalu vyšší než my. Rozhodli jsme se tedy naši věž vyrobit znovu, od píky, lépe a s polohovatelným stupínkem. Po prvním pokusu, kdy jsme hranolky spojovali kolíkováním, jsme se rozhodli pro jiný postup. Protože kolíkování se nám zdálo příliš obyčejné a bez použití vrutů, které by kazily vzhled, zase nedostatečně pevné... Známe své děti. Projeli jsme tedy Youtube a narazili jsme na tzv. kapsový spoj. Ten se nám velmi zalíbil. Koupili jsme si přípravek na výrobu kapsových spojů, které dnes používáme, kde to jde. Nejprve jsme spoje řešili bukovými kolíky, které ještě na některých našich výrobcích můžete vidět - jsou tmavší. Dnes si ale kolíky vyrábíme sami ze smrku, především kvůli barvě dřeva shodné se samotnou věží. Hezké suky přiznáváme, a ty nevzhledné nahrazujeme smrkovými zátkami.

Ale ještě na chvilku trochu zpět časem - Konečně jsme dosáhli kýženého výsledku rostoucí učící věže s bezpečnostním prvkem. Máme tedy učící věž se stupínkem nastavitelným do třech poloh a s vytahovatelnou tyčí, zajistitelnou kluzáčkem s krátkým závitem. Karolínka věž využívala občas i ve svých sedmi letech. A to bude holka dlouhonohá po svém 192 cm vysokém tátovi. Dnes už věž s radostí využívá naše pětiletá Baruška.

No a takovou věž vyrobíme i vám. Umíme gravírovat do kratších částí věže. Nejvíce se nám líbí zvířecí stopy na spodním stupínku a zvířecí původce stop na horní desce. Neklademe meze ani vaší fantazii. Stačí dát vědět. Věže natíráme kvalitní nezávadnou barvou s atestem na dětské hračky a to platí i o silnovrstvé lazuře, kterou věže opatřujeme hned třikrát, aby byl výrobek po ušpinění snadno otiratelný. Nejvíc se nám líbí surová barva konstrukce a spodního stupínku (případně i barevná) a do kontrastu pak natřený polohovatelný stupínek a bezpečnostní tyč. Ale barvy vám nakombinujeme dle libosti. Koukněte do vzorníku.